, Płukanka do jamy ustnej Eludril pozabiegowa
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

LECZENIE MIĘŚNIAKÓW MACICY CZĘŚĆ 2

Do tego rodzaju środków zaliczamy przetwory wywołujące skurcze mięśnia macicznego i tamujące w ten sposób krwawienia. Zaleca się zatem podawanie podczas miesiączek przetworów sporyszu lub przysadki mózgowej w postaci zastrzyków lub też drogą doustną. W razie istnienia niedokrwistości podaje się obok nich przetwory wątrobowe, żelazowe itp. Niekiedy dobre, chociaż przejściowe wyniki daje skrobanie macicy (abrasio), wykonywane także i w celach rozpoznawczych. W pewnych przypadkach można w ten sposób wpłynąć na polepszenie się stanu, chorej, jeśli jednak chodzi o większe krwawienia i bóle, środki te są stanowczo niewystarczające. Pozostaje wówczas wybór między zastosowaniem energii promienistej i zabiegiem operacyjnym.

– b)Energia promienista powoduje zatrzymanie cyklów jajnikowych, a więc i cyklów miesięcznych w macicy. Zanik jajników pociąga zą sobą zanik mięśniaków. Kobieta staje się bezpłodna i występują u niej objawy przekwitania. Zanik mięśniaków jest zatem następstwem niedziałania pobudzających je do wzrostu bodźców, które w dużej mierze pozostają w związku z czynnością dokrewną jajników. Jest rzeczą naturalną, że musi upłynąć kilka tygodni (nieraz do dwóch miesięcy), zanim wpływ wytrzebienia za pomocą promieni Roentgena zastosowanych na jajniki uwydatni się w macicy i dlatego do zatrzymania krwawień przychodzi dopiero po pewnym czasie. Bezpośrednie naświetlanie mięśniaków wywiera na nie tylko niewielki wpływ.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Siła działania penicyliny jest wielka

Penicylina, podobnie jak sulfanilamidy, działa bakteriostatycznie, nie naruszając ani białych ciałek krwi, ani samych tkanek. Co więcej, siła działania penicyliny jest bardzo wielka, tak że...

Zamknij